SEITSEMÄN VELJEKSEN XCM

Hyvinkää, 03.09.2017

Tulokset

 

7 veljeksen XCM

Hyvinkää 3.9.2017

         
  Nimi Seura Aika  
         
  Minimarathon 5km  
1 Veli Lampila ProMTB / Medilaser MTB team 0:17:01
2 Niko Juntunen HyPy 0:18:11
3 Oiva Lindberg Espoo 0:19:08
4 Eino Mutanen TCC 0:19:14
5 Joonas Jussila JäPy 0:19:42
6 Arttu Skogster KorsKa 0:20:30
7 Anni Teronen ProMTB / Medilaser MTB team 0:20:33
8 Kuzma Kornijenko CCH 0:21:24
9 Siiri Hämäläinen HyPy 0:21:53
10 Salla Mustikkamaa ProMTB / Medilaser MTB team 0:22:22
11 Jonatan Laanterä Cyclovision 0:24:17
12 Veera Manninen HyPy 0:24:24
13 Vertti Terhelä KorsKa 0:25:41
14 Aaro Tammi JäPy MTB -koulu 0:25:43
15 Manu Siirainen JäPy MTB koulu 0:25:48
16 Visa Lampila ProMTB / Medilaser MTB team 0:26:00
17 Iisakki Hilner JäPy MTB -koulu 0:26:29
18 Oula Männistö Kerava 0:26:48
19 Akseli Soisalo Espoo 0:27:28
20 Vili Sevenius Rajamäki 0:28:46
21 Veeti Laaksonen Rajamäki 0:29:18
22 Luukas Haahla HyPy 0:29:20
23 Severi Selvenius Team Evoc NextGen 0:32:42
24 Into Lindberg Espoo 0:33:14
25 Akseli Sohkanen HyPy 0:37:15
26 Niilo Heijari Pyyhtää 0:39:49
27 Sylvi Kupiainen Team Evoc NextGen 0:43:57
28 Sulo Kupiainen Team Evoc NextGen 0:43:57
 

 

Minimarathon

10km

1 Elias Hämäläinen HyPy / Croc Sports 0:30:34
2 Eetu Vähäsalo HyPy 0:30:35
3 Oskari Heinikainen LaPy 0:31:41
4 Nuutti Toivonen KorsKa 0:32:05
5 Joonas Purtola Lohja Trails 0:32:31
6 Viljami Jalonen KorsKa 0:33:34
7 Aaro Nieminen KorsKa 0:34:17
8 Genrih Kireev KorsKa 0:36:17
9 Ella Manninen HyPy 0:36:18
10 Jani Salo JäPy MTB -koulu 0:37:28
11 Eetu Karjalainen KorsKa 0:38:13
12 Eetu Skogster KorsKa 0:39:41
13 Antoni Paavola Rajamäen Kehitys 0:40:14
14 Emil Köksi Rajamäen Kehitys 0:40:15
15 Iiro Jäntti JäPy MTB -koulu 0:40:20
16 Ella Mutanen TCC 0:44:00
17 Tiitus Tamminen HyPy 0:44:01
18 Akseli Heijari Pyyhtää 0:44:02
19 Iiro Halminen HyPy 0:52:20
 

 

M-16

32,5km

1 Veeti Jalonen KorsKa 2:19:01
2 Elias Aavela Lappeenrannan Pyöräilijät 2:22:10
3 Lasse Mikkola CCH 2:23:05
4 Severi Orrainen Hyvinkää 3:12:37
5 Oskari Orrainen Hyvinkää 3:31:24
6 Valtteri Terhelä KorsKa 3:33:35
Aarni Majurinen Nurmijärvi DNF
 

 

Naiset

32,5 km

1 Elina Tonteri Team Vastapaine 3:01:13
2 Susanna Kuusela Helsinki 3:59:38
Sari Lehikoinen Lappeenrannan Pyöräilijät DNF
 

 

 

Miehet

32,5 km

1 Mika Tuominen Team Orbea – HHCMB 1:56:15
2 Kalle Miettinen 22 Racing 1:56:36
3 Teemu Selvenius Team EVOC / HyPy 2:01:17
4 Harri Hotti Lappeenranta 2:04:31
5 Antero Salvanto CCH / Kivenlahden Pyörähuolto 2:05:13
6 Klaus Sundström Hyvinkää 2:07:37
7 Jussi Hytönen Kerava 2:09:24
8 Jirka Länsikallio TVC 2:09:51
9 Mika Juslin MTBCF 2:13:44
10 Simo Silden JäPy 2:15:46
11 Mikko Koivula KorsKa 2:22:22
12 Ville Vekka Hämeenlinna 2:25:22
13 Sami Kiviniemi Espoo 2:30:44
14 Toni Sandberg Hyvinkää 2:30:54
15 Janne Hallikainen IBD Cycling 2:33:11
16 Teemu Valkonen Alppikanuunat 2:33:57
17 Tapio Lehtonen Helsinki 2:34:59
18 Erno Suominen Team Slow 2:35:36
19 Joni Mikkola CCH 2:45:39
20 Jukka Jalonen KorsKa 2:46:06
21 Niko Björkman Tuntemattomat Erkit 2:46:07
22 Vesa Varis alajärven ryhti 2:49:53
23 Aarne Orrainen Hyvinkää 2:51:14
24 Marko Kurppa CCH 2:54:26
25 Niilo Mehtola Team KK 2:58:28
26 Pasi Niinikoski Team Kahva Koskinen 2:58:29
27 Jorma Tonteri Team Vastapaine 3:01:12
28 Tuomas Konsala Metänmyllääjät Ry 3:01:23
29 Antti Välikangas Metänmyllääjät Ry 3:01:24
30 Tino Kojo Metänmyllääjät Ry 3:01:25
31 Tero Häkkinen Tero Häkkinen 3:11:21
32 Jere Karjalainen KorsKa 3:12:37
33 Eero Saaristo Tampere 3:12:57
34 Mika Terhelä KorsKa 3:33:37
35 Joona Majurinen Nurmijärvi 4:15:15
Ville Haahti Paimio DNF
Rauli Niininen CCG DNF
Tero Välimaa Lieto DNF
 

 

M/N Fatbike

32,5km

1 Jani Häkkinen EAP Racing 2:29:36
2 Sari Repo Ristiina 3:05:24
 

 

Naiset

65km

Tuula Kurkipää LaPy DNF
 

 

Miehet

65km

1 Henri Ojala Team EVOC / TVC 3:17:20
2 Antti Kuitto Team EVOC / HyPy 3:36:52
3 Mikko Kupiainen Team Evoc 3:38:38
4 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3:52:15
5 Tommi Hassinen GIF mtb team 4:17:26
6 Heikki Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4:24:32
7 Olli Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 4:35:51
8 Tapio Kymäläinen Kona Enduro Team/ Helsinki 4:49:17
9 Aleksi Sillanpää cyclovision 5:02:43
10 Toni Salojärvi Klaukkala 5:13:07
11 Janne Korhonen Espoo 5:27:26
Heikki Niskakangas Team Larunpyörä Cervélo DNF
Juha Leinonen RideMore DNF
Janne Nurminen Tepy DNF
Matti Tikkanen Rajamäen Kehitys DNF
Simo Pajari Imatran Urheilijat DNF
Tapani Honkanen TCC DNF
Teemu Rantsi Nurmijärvi DNF
 

 

M40

65km

1 Tomi Paavola Team EVOC / HyPy 3:38:37
2 Marko Saukko CCH / Helsinki 3:52:52
3 Jani Pirttinen Rideep / Croc Sports 4:07:07
4 Sami Purtola Lohja Trails 4:21:11
5 Petteri Mustakallio Kuopion pyöräilyseura 4:22:10
6 Timo Ala-Fossi Hämeenlinna 4:30:21
7 Mikko Alajoki HyPy 4:31:03
8 Mika Similä Cycling El Burro 4:45:16
9 Niko Pietari Happijoki 5:23:24
10 Jussi Yli-Urpo Vincit 5:26:45
11 Timo Prusi Kaupin Kanuunat 5:32:57
Marko Jäntti JäPy DNF
 

 

M50

65km

1 Henri Kouhia KorsKa 4:51:48
2 Kari Miettinen KorsKa 4:56:03
3 Jukka Lahtinen HyPy 5:19:53
 

 

M60

65km

1 Markku Jokinen Tcc 6:11:27
 

 

M/N Fatbike

65km

1 Antti Rantanen Vantaa 4:49:48
2 Tomi Möttönen Kaupin Kanuunat 5:30:46
Simo Kurko ulkotreenit.fi DNF  

 

Polkujuoksun tulokset

5km

Polkujuoksu

301 Murtomäki Teija Lahti Sport 35 0:30:00
311 Holm Niklas Espoo 0:30:40
310 Köninki Katri HelTri 0:31:39
 

 

10km

Polkujuoksu

10 Kylmälä Pertti Lahti Sport 35 0:55:28