Evoc MTB 2022

Rajamäki, Lauantaina 7.5.2022

Ennakkoilmoittautuneet

2km Pojat:

Ekman Tyko MTBCF ry
Eskelinen Aatos RaKe
Heimonen Lassi Iivari mty
Heinänen Julius RaKe
Henriksson Dani RaKe
Hernetkoski Frans RaKe
Kekkonen Vili  
Laine Alpo  
Merilä Sisu
Rautama Timi  
Savinov Nikolai Lahden Pyöräilijät
Selvenius Sulo Team EVOC Finland
Vuorinen Samu Waasa Watt Warriors


2km Tytöt:

Eskelinen Hilla RaKe
Eskelinen Verna RaKe
Heimonen Elsa Iivari mty
Henriksson Kia RaKe
Mäkinen Amalia  
Mäkinen Amalia  
Rinkinen Mette RaKe
Ylönen Edith Lapy

 

10km Pojat U11:

Heimonen Eemeli Iivari mty
Heinänen Henrik RaKe
Heinänen Eino RaKe
Henriksson Tatu RaKe
Ijäs Niilo RedRock Cycling Club
Jaakonsaari Eino Team Super Idol
Kirssi Antto Kouvolan Pyöräilijät
Kupiainen Sulo Team EVOC
Lemmetti Jesse Kymi Anti-Flow
LESKELÄ RIKU NJS
Luukkonen Ilmari RaKe
Nevalainen Niklas Kangasalan Kisa
Nevalainen Aapo Korson Kaiku
Nieminen Santtu Imatran Urheilijat
Nikotin Vitalii Lahden Pyöräilijät
Ruotsalainen Eemeli Team Pyöräliike Varustamo
Selvenius Severi Team EVOC Finland
Simola Eemeli RaKe
Tuomola Veikka RaKe
Ylönen Luukas Lapy

 

10km Tytöt U11:

Ekman Iris MTBCF ry
Hassinen Noora RaKe
Karvonen Matilda  
Kornijenko Katja CCH
Kupiainen Sylvi Team EVOC
Nevalainen Oona Korson Kaiku
Terho Erika TVC
Tonteri Maini Team Vastapaine
Åkerman Ava Larsmo IF

 

10km Pojat U13:

Ilmonen Väinö LaPy/Lahden Pyörähuolto Oy
Jaakonsaari Roope Team Super Idol
Jamal Hussein Lahden Pyöräilijät
Laitila Eeli Rideep
Lampila Visa ProMTB
Lehtonen Veeti TVC
Lyyrtö Leevi  
Martikainen Leevi HyPy
Simola Luukas RaKe
Valli Samir Uudenmaanpyöräilijät

 

10km Tytöt U13:

Borremans Mette Rajamäen Kehitys
Hassinen Sonja RaKe
Holstikko Isla ProMTB
Iivonen Anni TCC

 

20km Pojat U15:

Aittakorpi Ante RaKe
Astikainen Oskari Lappeenrannan Pyöräilijät
Eskelinen Elias RaKe
Hyttinen Eeli Akilles Green Team
Häkämies Eero UP
Kornijenko Kuzma CCH
Lindberg Oiva  
Lindroos Onni RaKe
Mutanen Eino RaKe
Nieminen Kasperi Imatran Urheilijat
Reijonen Saku Joensuun Pyöräilijät
Syrjänen Otto Syrjänen Racing
Terho Niko TVC
Vuorinen Roope TCC

 

20km Tytöt U15:

Borremans Lotte Rajamäen Kehitys

 

30km Pojat U17:

Borremans Kasper Rajamäen Kehitys
Hongisto Eero Lappeenrannan Pyöräilijät ry
Jalonen Viljami Korson Kaiku / Korska Racing Team
Juntunen Niko HyPy
Kaapu Oiva VlkMTB / Team Factory Tinoxin Oy
Kangasluoma Väinö Rideep
Kylmäniemi Kalle ProMTB
Lampila Veli ProMTB
Suhonen Matias HyPy
Sundkvist William Larsmo IF
Teppo Petja GIF
Terhelä Valtteri Korson Kaiku
Ylinenpää Joona HyPy

 

30km Tytöt U17:

Koivula Ella Korson Kaiku / Racing Team
Liukkonen Sonja Rajamäen Kehitys

 

30km Miehet:

Ahola Jesse  
Ahtosalo Matias Korson Kaiku / Trek Lundberg Racing
Aittolahti Janne  
Alaputto Lauri  
De los Reyes Wiloiu  
Flinck Andreas Porvoo
Flinck Christian  
Goode Matthew  
Hajda Martin  
Hakkarainen Mikko Team Golden Owl
Hara Jere Continental-Focus
Hartikainen Jesse  
Hassinen Juhani RaKe
Heikkinen Jani Uudenmaan Pyöräilijät
Heinikari Joona  
Hiltunen Antti  
Hocksell Johannes Sanomain Kerho
Holstikko Kuisma ProMTB
Honkanen Tapani Hämeenlinna
Husu Tomi Känttykukkulan kampi
Häkkinen Tero  
Hännikäinen Tero RaKe
Härginen Dani Korska
Ijäs Ari  
Ikonen Jani Nikinmäki MTB
Immonen Aleksi  
Jalkanen Tero  
Jansson Jari TDGLCC
Jokinen Santeri  
Katila Tuomas  
Ketola Janne  
Koivula Mikko Korson Kaiku
Kola Timo Team Hardride
Kotamies Juha HePo
Kovanen Jarno Golden Owl
Kuitunen Tomi MTB Järvenpää
Köykkä Toni Rideep
Laakso Tapio NurLa
Laaksonen Pasi Sb-Pro
Lehto Esa  
Leskinen Ville Kaupin Kanuunat
Lintula Miska HHCMB
Mainio Johannes TeamHardride
Mikonmäki Ilpo  
Muhonen Matias Reaktor Stanga Racing
Mäkinen Jere  
Nakari Olli MTBCF
Nieminen Toni RR
Nieminen Pekka Imatran Urheilijat
Nieminen Patric  
Nikula Kalle  
Nuoramo Aaro Imatran Urheilijat
Orava Toni  
Peurala Jussi Kaupin Kanuunat
Poijärvi Sakari  
Pulkkinen Pasi Team Evoc
Puuskari Mikko  
Pöyhönen Janne  
Rantanen Aksel Akilles Green Team
Rautalahti Jussi  
Reijonen Henri  
Rosberg Hannu Hollolan Olkihattu Oy
Rusanen Ville Patovahti MTB
Saarikko Jouni IK-32
Seppälä Juhani  
Simolin Antti  
Sivula Juha-Matti  
Soden-Giles Roland  
Sorjonen Petri FC Noppa
Sydänmaanlakka Pasi  
Särkkä Mika  
Taskinen Kimmo Känttykukkulan kampi
Tikkala Arto Team EVOC
Toropainen Jari Ojakkala
Ulmanen Juhani  
Valkonen Petri Orimattilan Toive
Vanha-Jaakkola Kimmo Himos EPIC
Vartiainen Mikko  
Vironen Niko Lahden Pyöräilijät
Vähäsalo Janne HyPy
Vähäsalo Janne HyPy
Välitalo Mika Mäntsälän maastopyöräilijät
Åberg Tero  

 

30km Naiset:

Helminen Mirka  
Hernetkoski Hanna RaKe
Jarva Kaisa Vetsport
Kanerva Noora Korson kaiku / Team Trek Women Finland
Kirssi Ina Kouvolan Pyöräilijät
Koskinen Sara  
Kurkipää Tuula  
Laitinen Johanna  
Moilanen Kaisa  
Nevalainen Heini  
Rastas Kirsi TuUL
Rusanen Riikka Patovahti MTB
Salminen Hanna Motokeidas racing team
Tonteri Elina Team Vastapaine

 

60km Pojat U18:

Savaste Joni CCH
Sirkiä Onni HyPy
Vähäsalo Eetu HyPy

 

60km Miehet:

Harjula Pekka Boccale CC
Hartikainen Juuso KuuttiMTB
Hassinen Tommi GIF
Hirvonen Tuomo Joenspy
Immonen Sami Lallinsuonkampi
Jaatinen Juuso Continental Focus
Jämsén Joonas Lahden Pyöräilijät
Kaapu Onni VlkMTB / Team Factory Tinoxin Oy
Kainulainen Janne XX
Kaivosoja Jyri Kaupin Kanuunat
Kananen Kimmo IBD Cycling
Kant Marko  
Kauko Eero ProMTB
Kiehelä Sami  
Kivelä Aaro Tawast Cycling Club
Koistinen Tero RaKe
Kokko Joonas Rideep
Korhonen Janne IK-32
Kuittinen Petteri IBD Cycling
Kupiainen Mikko Team EVOC
Kurko Simo Kurkosport / FK
Kuuskoski Mikko  
Lehtinen Tarmo IBD-Cycling
Matilainen Kari MC Kramppi/LaPy
Mukkala Janne  
Mäkinen Aki  
Nevalainen Miikka Korson Kaiku
Nikotin Valentin Lahden Pyöräilijät
Niskakangas Heikki IK-32 / Team Larunpyörä Cervélo
Nordberg Antti  
Näkkilä Nico ProMTB
Rantala Janne  
Reinsalu Rivo CCH
Sairanen Iiro Imatran Urheilijat
Santa-aho Vesa  
Savolainen Ari  
Sirvio Okko Boccale.cc
Somero Jussi Kaupin kanuunat
Sundell Jesse  
Suominen Erno Team Slow
Tuominen Mika Team Orbea HHCMB
Utkin Mikhail  
Vaalas Arttu  
Vainiola Tuomas Boccale.cc
Vastaranta Mikko Joensuun Pyöräilijät
Visuri Samuli CCH
Vänni Pasi  

 

60km Naiset:

Martineero Satu  
Näreaho Susanna  
Paavola Heidi Reaktor Stanga Racing
Savinova Elena Lahden pyöräilijät
Tikkala Riikka Team EVOC

 

60km M40:

Aavela Marko Lappeenrannan Pyöräilijät
Berndtson Pasi SKB RACING
Brofeldt Panu  
Fraile Luis JäPy
Hakanen Jussi PPP-97
Hallikainen Janne IBD Cycling
Hirviniemi Antti IBD
Häkkinen Samuli Haukivuoren Kisailijat
Häkämies Jukka UP
Jaakkola Marko MTBCF/Zuuliksen Zykä
Kössö Antto CCH
Laakso Jarkko Lahden Pyöräilijät
Laine Mikko  
Laitila Veikko Rideep
Lappalainen Tatu Provictoria
Lehtonen-Reitti Jari Mogold Racing
Lepola Mikko Himos EPIC
Lind Johan  
Länsisola Mika  
Maikkula Henri Team pyöräliike Varustamo
Mehtola Niilo Nikinmäki MTB
Parviainen Risto MoGold Racing
Peltola Antti  
Rantala Tomi Mustavuoren Pantterit
Riikonen Mikko Jyps
Sojakka Thomas Porvoon Akilles
Valkonen Teemu Alppikanuunat
Varis Vesa Rideep
Ylinenpää Janne HyPy
Åkerman Tord Larsmo IF

 

60km N40:

Salonen Salla

 

60km M50:

Hakanen Jarkko  
Järvinen Arto CCH
Kapanen Pasi KuuttiMTB 
Kouhia Henri 2cTeam
Lappalainen Kari  
Miilumäki Pekka Rideep
Näreaho Antti Endurance
Ounpuu Vahur StarExpert
Pulkkinen Arjo  
Terhelä Mika Korson Kaiku
Vainio Panu CCH Icehearts Racing Team

 

60km M60:

Birling Jari IBD Cycling
Sorvari Harri Kainuun Pyöräilijät

 

30km E-Bike:

Grönhagen Kalle  
Heinonen Sami TMP MTB
Hellman Toni  
Hellsten Jarkko  
Hjelt Kristian  
Hurri Kimmo Husqvarna E-Bikes
Ilonen Mikko WPER
Kallionpää Tero  
Karvonen Ilkka  
Kemi Lauri  
Koivisto Samuli  
Koivula Jouni TMP MTB
Kujanpää Antti Diamondbikes
Lammila Leo Uudenmaan Pyöräilijät
Lampinen Jani TMP MTB
Lempiö Antero  
Oinonen Joonas Klaukkala OTB
Ojala Mikko Rideep
Ojala Jani NutLaMTB
Pyörre Jani K-Supermarket Lähde
Suomela Anssi Röps
Tuomisto Jarkko  
Turunen Marko  
Virtanen Marko Hinnanpolkijat

 

30km Fatbike:

Eerola Per Pain For Fun
Isosomppi Jukka  
Kangasluoma Matti Rideep
Malmström Oskari Team Niskahiki
Malmström Toni Team Niskahiki
Vuorinen Jarmo Waasa Watt Warriors