SÄÄKSI TRIATHLON

Nurmijärvi, su 8.7.2018

Ilmoittautuneet

https://my6.raceresult.com/?&lang=fi

Kokeilumatka

Sukunimi Etunimi Syntymävuosi Kotikunta Seura
Miehet
Brummer Olli 1979 Helsinki
Hakkarainen Tuomas 1978 Helsinki Espoon Akilles
Rauvola Kalle 1986 Nurmijärvi
Paejärv Toomas Keila Triathlon Estonia

Naiset
Talka Reeta 1983 Espoo EsTri

Orava Satu 1983 Nurmijärvi
Orava Satu 1981 Nurmijärvi

Perusmatka

Sarja Syntymävuosi Kotikunta Etunimi Sukunimi Seura
M Yleinen 1987 Kotka Jori Vantola
M Yleinen 1986 Järvenpää Iisak Nieminen
M Yleinen 1991 Nurmijärvi Antti Välikangas
M Yleinen 1990 Nurmijärvi Panu Pylkkönen
M Yleinen 1995 EST Nikita
Tšerednitšenko
Triathlon Estonia
M40 1974 Hyvinkää Riku Raunio
M40 1971 Lahti Marko Väisänen X-tri Lahti
M40 1975 Espoo Magnus Hellström Gladius
M50 1968 Nurmijärvi Paul Burakoff
M50 1966 Lapinjärvi Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa
M50 1959 Hämeenlinna Markku Rautanen
M60 1955 Ypäjä Seppo Hyyppä Ypäjä
N Yleinen 1993 Nurmijärvi Henna Välikangas
N yleinen 1990 Vantaa Tiina Rinne
N yleinen 1985 Asikkala Kati Ruponen X-tri Lahti
Naiset yleinen 1984 Turku Tuulia Hynynen
Naiset yleinen 1996 Tampere Annina Vainio
Naiset Yleinen 1989 Helsinki Sanni Karhu WillTri
Naiset Yleinen 1976 Helsinki Tea Talamo HelTri
Naiset Yleinen 1980 Hyvinkää Annina Oksanen

Haapala Satu 1984 Kauniainen Estri

Puolimatka

Sarja Syntymävuosi Kotikunta Etunimi Sukunimi Seura
M-Yleinen 1980 Kerava Juha Huttunen Triathlon Vantaa
M-Yleinen 1980 Äänekoski Mikko Soiluaho
M-Yleinen 1980 Helsinki Ville Vuohtoniemi Helsingin palokunnan urheilijat
M40 1970 Espoo Kai Becker HelTri
M40 1978 Vantaa Jyri Savolainen
M40 1971 Espoo Ville Alopaeus
M40 1975 Hyvinkää Olli Ylä-Jarkko
M40 1974 Espoo Toni-Matti Karjalainen

M40 1973 Järvenpää Hansi Keijonen JäPy
M50 1967 Helsinki Mika Ala-Koukkari FriskisSvettis
N-Yleinen 1980 Äänekoski Johanna Soiluaho
N-Yleinen 1988 Helsinki Sanna Maasilta Heltri

Täysmatka

Sarja Syntymävuosi Kotikunta Etunimi Sukunimi Seura
M-Yleinen 1981 Littoinen Matti Niiniö BBRT
M-Yleinen 1981 Espoo Kai Akkanen Hunajareidet

 

1 Niiniö Matti 1981 m Littoinen 1 BBRT Kl 09.00 M-Yleinen BAGMT01
2 Akkanen Kai 1981 m Espoo 1 Hunajareidet Kl 09.00 M-Yleinen BAGMT02
3 Ala-Koukkari Mika 1967 m Helsinki 2 FriskisSvettis Kl 12.30 M50 BAGMT03
4 Becker Kai 1970 m Espoo 2 HelTri Kl 12.30 M40 BAGMT04
5 Alopaeus Ville 1971 m Espoo 2 Kl 12.30 M40 BAGMT05
6 Karjalainen Toni-Matti 1974 m Espoo 2 Kl 12.30 M40 BAGMT06
7 Ylä-Jarkko Olli 1975 m Hyvinkää 2 Kl 12.30 M40 BAGMT07
8 Savolainen Jyri 1978 m Vantaa 2 Kl 12.30 M40 BAGMT08
9 Huttunen Juha 1980 m Kerava 2 Triathlon Vantaa Kl 12.30 M-Yleinen BAGMT09
10 Soiluaho Mikko 1980 m Äänekoski 2 Kl 12.30 M-Yleinen BAGMT10
11 Vuohtoniemi Ville 1980 m Helsinki 2 Helsingin palokunnan urheilijat Kl 12.30 M-Yleinen FNUPL11
12 Soiluaho Johanna 1980 f Äänekoski 2 Kl 12.30 N-Yleinen BAGMT12
13 Maasilta Sanna 1988 f Helsinki 2 Heltri Kl 12.30 N-Yleinen BAGMT13
14 Hyyppä Seppo 1955 m Ypäjä 3 Ypäjä Kl 13.30 M60 BAGMT14
15 Rautanen Markku 1959 m Hämeenlinna 3 Kl 13.30 M50 BAGMT15
16 Aaltolainen Petteri 1966 m Lapinjärvi 3 Triathlon Vantaa Kl 13.30 M50 BAGMT16
17 Burakoff Paul 1968 m Nurmijärvi 3 Kl 13.30 M50 BAGMT17
18 Väisänen Marko 1971 m Lahti 3 X-tri Lahti Kl 13.30 M40 BAGMT18
20 Raunio Riku 1974 m Hyvinkää 3 Kl 13.30 M40 BAGMT20
21 Hellström Magnus 1975 m Espoo 3 Gladius Kl 13.30 M40 BAGMT21
22 Talamo Tea 1976 f Helsinki 3 HelTri Kl 13.30 Naiset Yleinen BAGMT22
23 Oksanen Annina 1980 f Hyvinkää 3 Kl 13.30 Naiset Yleinen BAGMT23
24 Hynynen Tuulia 1984 f Turku 3 Kl 13.30 Naiset yleinen BAGMT24
26 Ruponen Kati 1985 f Asikkala 3 X-tri Lahti Kl 13.30 N yleinen BAGMT26
27 Nieminen Iisak 1986 m Järvenpää 3 Kl 13.30 M Yleinen BAGMT27
28 Vantola Jori 1987 m Kotka 3 Kl 13.30 M Yleinen BAGMT28
30 Karhu Sanni 1989 f Helsinki 3 WillTri Kl 13.30 Naiset Yleinen BAGMT30
32 Pylkkönen Panu 1990 m Nurmijärvi 3 Kl 13.30 M Yleinen FNUPL32
33 Rinne Tiina 1990 f Vantaa 3 Kl 13.30 N yleinen BAGMT33
34 Välikangas Antti 1991 m Nurmijärvi 3 Kl 13.30 M Yleinen BAGMT34
35 Välikangas Henna 1993 f Nurmijärvi 3 Kl 13.30 N yleinen BAGMT35
36 Tšerednitšenko Nikita 1995 m EST 3 Triathlon Estonia Kl 13.30 M Yleinen FNUPL16
37 Vainio Annina 1996 f Tampere 3 Kl 13.30 Naiset yleinen BAGMT37
38 Hakkarainen Tuomas 1978 m Helsinki 4 Espoon Akilles Kl 14.30 Miehet BAGMT38
39 Brummer Olli 1979 m Helsinki 4 Kl 14.30 Miehet BAGMT39
40 Talka Reeta 1983 f Espoo 4 EsTri Kl 14.30 Naiset BAGMT40
42 Orava Satu 1983 f Nurmijärvi 4 Kl 14.30 Naiset BAGMT42
43 Haapala Satu 1984 f Kauniainen 4 EsTri Kl 14.30 Naiset BAGMT43
44 Rauvola Kalle 1986 m Nurmijärvi 4 Kl 14.30 Miehet BAGMT44
45 Paejärv Toomas 2005 m Keila 4 Triathlon Estonia Kl 14.30 Miehet BAGMT45