SÄÄKSI TRIATHLON

SERIES, 11.6. & 9.7.2017

Tulokset

2017

Sääksi Triathlon Series 1. Kesäkuu.

http://my5.raceresult.com/76105/results?lang=fi#0_4A6C89

 

11.06.2017, Finland, Nurmijärvi, Kiljava
Järjestäjä- Hyvinkään Pyöräilijät,
Rata: asfaltti. Veden lämpötila +17 astetta. Sää: lämpötila +21 astetta C, tuulen nopeus 1 – 3 m/s,
Ajanotto organisointi: ANTROTSENTER OÜ, Urmas Paejärv, avustaja Toomas Paejärv
Sijoitus
Numero
Nimi
Seura
Start

Aika
Ero
Uinti
Vaihto 1
Pyöräily
Vaihto 2
Juoksu
Pyöräily 1
Pyöräily 2
Pyöräily 3
Pyöräily 4
Pyöräily 5
Juoksu kierros 1
Juoksu kierros 2
Uinti nopeus
Pyörä nopeus
Juoksu nopeus

PERUSMATKA
PERUSMATKA MIEHET 40 – 49
1 103 Jukka Vänttinen Reckless Race 10:00 2:23:37,90 — 27:51,9 3:27,2 1:10:27,0 1:21,2 40:30,4 13:50,2 14:36,1 13:58,2 14:09,8 13:52,5 20:26,2 20:04,1 1:51 / 100 m 34.06 km/h 4:03 min/km
2 111 Matti Punkari Hypy Triathlon 10:00 2:26:55,15 +03:17 27:39,6 3:47,5 1:10:20,1 1:19,6 43:48,1 14:25,8 13:53,5 14:00,3 14:07,4 13:53,0 22:11,3 21:36,8 1:50 / 100 m 34.12 km/h 4:22 min/km
3 116 Peeter Samblile Espoo 10:00 3:17:45,93 +54:08 34:59,4 5:20,0 1:30:11,9 2:04,8 65:09,6 17:17,4 17:40,6 17:04,0 18:28,6 19:41,1 32:11,1 32:58,4 2:19 / 100 m 26.60 km/h 6:30 min/km
PERUSMATKA MIEHET 50 – 59
1 115 Olli Pirttijärvi 10:00 2:38:08,78 — 27:47,4 4:49,4 1:17:03,4 2:08,1 46:20,2 15:25,9 15:23,8 15:38,9 15:21,1 15:13,5 23:23,6 22:56,6 1:51 / 100 m 31.14 km/h 4:38 min/km
2 2 Tapio Lepistö Mullikoskev Kuohu 10:00 2:57:55,66 +19:46 35:47,3 7:36,8 1:22:54,4 2:02,7 49:34,3 16:48,4 16:35,5 16:36,1 16:36,8 16:17,4 25:02,3 24:31,9 2:23 / 100 m 28.94 km/h 4:57 min/km
PERUSMATKA MIEHET 60 +
– 198 Alpo Kumpula Järvenpään Pyöräilijät 10:00 DNS / 100 m km/h min/km
PERUSMATKA MIEHET YLEINEN
1 106 Timo Ruohoalho SKB Racing Triathlon Team 10:00 2:24:49,97 — 27:18,0 3:56,4 1:10:25,8 1:00,8 42:08,6 14:02,0 14:24,5 14:04,8 14:05,5 13:48,8 21:28,7 20:39,8 1:49 / 100 m 34.07 km/h 4:12 min/km
2 108 Antti Peltola Laukkalan Luja 10:00 2:29:15,20 +04:25 27:31,5 3:29,3 1:10:54,8 1:16,8 46:02,5 14:23,8 14:23,9 14:00,9 14:05,7 14:00,3 23:29,3 22:33,1 1:50 / 100 m 33.84 km/h 4:36 min/km
3 12 Juha Salonen TuUL tri 10:00 2:29:32,32 +04:42 27:10,5 3:41,3 1:12:16,1 1:57,2 44:27,0 14:29,7 14:22,3 14:11,5 14:33,8 14:38,6 22:36,3 21:50,6 1:48 / 100 m 33.20 km/h 4:26 min/km
4 107 Ville Vuohtoniemi Helsingin palokunnan urheilijat 10:00 2:31:14,66 +06:24 30:57,3 4:36,8 1:09:24,8 1:39,1 44:36,2 14:09,9 13:44,5 13:49,4 13:39,6 14:01,2 22:35,1 22:01,1 2:03 / 100 m 34.57 km/h 4:27 min/km
5 105 Ismo Rintala Ogoloma Triathlon 10:00 2:36:24,48 +11:34 28:08,1 4:25,9 1:13:57,2 1:23,4 48:29,7 14:52,4 14:42,7 14:51,6 14:39,2 14:51,0 24:21,4 24:08,2 1:52 / 100 m 32.45 km/h 4:50 min/km
6 113 Juho Poutanen 10:00 2:36:47,45 +11:57 30:23,1 5:45,2 1:13:52,6 1:50,0 44:56,3 14:31,5 14:46,0 14:39,5 14:54,5 15:01,0 22:05,4 22:50,8 2:01 / 100 m 32.48 km/h 4:29 min/km
7 112 Jani Viljakainen Downtown 65 10:00 2:46:38,33 +21:48 30:10,7 6:10,5 1:15:47,4 2:55,2 51:34,2 14:33,9 14:54,4 15:11,7 15:21,2 15:46,0 26:26,6 25:07,6 2:00 / 100 m 31.66 km/h 5:09 min/km
8 14 Jari Aspelund TCC 10:00 2:50:46,47 +25:56 30:52,7 5:22,2 1:18:46,8 1:38,2 54:06,3 16:14,5 15:28,4 15:41,5 15:42,8 15:39,3 28:06,2 26:00,1 2:03 / 100 m 30.46 km/h 5:24 min/km
PERUSMATKA NAISET 40 – 49
1 104 Veera Sylvius IK-32/SSF 10:00 2:53:33,10 — 33:45,6 3:57,5 1:16:09,9 1:50,3 57:49,6 14:58,5 14:58,4 15:20,1 15:18,5 15:34,2 29:30,2 28:19,4 2:15 / 100 m 31.51 km/h 5:46 min/km
2 101 Niina Svartström HTU-Stadi 10:00 3:00:41,98 +07:08 30:35,9 4:09,6 1:27:21,2 1:14,7 57:20,4 17:04,0 17:17,1 17:26,1 17:37,7 17:56,0 28:48,0 28:32,4 2:02 / 100 m 27.47 km/h 5:44 min/km
3 200 Mirja Serenius 10:00 3:41:22,30 +47:49 42:16,2 7:51,8 1:43:38,3 4:16,1 63:19,6 21:33,2 20:19,9 20:53,6 20:01,0 20:50,5 29:43,5 33:36,0 2:49 / 100 m 23.15 km/h 6:19 min/km
PERUSMATKA NAISET YLEINEN
1 13 Milla Vihavainen Joroisten urheilijat 10:00 3:09:20,80 — 34:19,9 6:49,5 1:25:37,7 2:21,0 60:12,5 17:33,6 17:02,8 16:50,0 17:03,1 17:08,0 29:49,0 30:23,4 2:17 / 100 m 28.02 km/h 6:01 min/km
2 15 Anna Pullinen 10:00 3:17:47,46 +08:26 32:34,3 6:03,5 1:28:52,5 2:22,4 67:54,5 17:12,2 17:17,3 17:45,0 18:06,0 18:31,8 34:12,7 33:41,8 2:10 / 100 m 27.00 km/h 6:47 min/km
3 9 Heidi Reiman Nicebandy 10:00 3:20:34,73 +11:13 44:25,7 8:20,6 1:29:19,6 1:42,5 56:46,1 18:31,6 17:18,8 17:39,9 17:40,9 18:08,1 28:39,2 28:06,9 2:57 / 100 m 26.86 km/h 5:40 min/km
4 11 Riikka Solismaa 10:00 3:20:34,90 +11:14 46:21,3 6:26,4 1:29:19,7 1:41,0 56:46,3 18:35,8 17:17,5 17:38,7 17:40,8 18:06,8 28:41,5 28:04,7 3:05 / 100 m 26.86 km/h 5:40 min/km
5 10 Saila Strand 10:00 3:45:51,14 +36:30 46:25,2 5:43,0 1:36:55,4 2:00,6 74:46,7 19:08,3 18:59,5 19:26,3 19:28,1 19:52,9 16:58,9 57:47,8 3:05 / 100 m 24.76 km/h 7:28 min/km
SPRINTTI
SPRINTTI MIEHET 40 – 49
1 22 Antti Skarp Hypy Triathlon 11:00 1:04:36,92 — 11:09,3 3:41,7 0:27:02,4 1:39,4 21:03,9 13:40,0 13:22,3 21:03,9 1:29 / 100 m 44.37 km/h 4:12 min/km
2 31 Ari Lappi Järvenpään Pyöräilijät 11:00 1:05:42,23 +01:05 10:26,3 3:45,4 0:27:50,2 1:17,8 22:22,4 14:18,8 13:31,3 22:22,4 1:23 / 100 m 43.10 km/h 4:28 min/km
3 91 Kimmo Kaila NasTri 11:00 1:10:02,20 +05:25 0:00,0 0:00:00,0 0:00,0 730:02,2 0:00,0 0:00,0 730:02,2 / 100 m km/h 146:00 min/km
4 21 Kai Kourula Janakkalan Jana 11:00 1:12:47,93 +08:11 12:39,4 4:01,4 0:29:51,7 1:26,9 24:48,2 15:03,7 14:48,0 24:48,2 1:41 / 100 m 40.18 km/h 4:57 min/km
SPRINTTI MIEHET 50 – 59
1 32 Kari Nevalainen HelTri 11:00 1:22:27,30 — 13:21,8 4:22,5 0:35:05,0 1:39,0 27:58,7 17:14,5 17:50,5 27:58,7 1:46 / 100 m 34.20 km/h 5:35 min/km
2 17 Jukka Kumpulainen Tampereen Juoksijat 11:00 1:27:04,34 +04:37 12:36,9 4:57,6 0:35:26,4 2:01,6 32:01,6 17:43,8 17:42,5 32:01,6 1:40 / 100 m 33.85 km/h 6:24 min/km
– 18 Thomas Metzner Österby Sportklubb 11:00 DNS / 100 m km/h min/km
SPRINTTI NAISET 40 – 49
1 30 Riitta Kilpeläinen JäPy 11:00 1:06:54,60 — 09:22,9 3:26,2 0:29:40,5 1:33,1 22:51,6 14:58,3 14:42,2 22:51,6 1:15 / 100 m 40.43 km/h 4:34 min/km
2 19 Mervi Vänttinen Triathlon Vantaa 11:00 1:15:07,66 +08:13 10:47,9 4:30,6 0:33:34,9 1:36,3 24:37,7 16:34,6 17:00,2 24:37,7 1:26 / 100 m 35.73 km/h 4:55 min/km
3 20 Hanna Hernetkoski Hypy 11:00 1:26:03,78 +19:09 16:15,9 5:10,4 0:35:34,8 1:28,9 27:33,5 18:08,9 17:25,8 27:33,5 2:10 / 100 m 33.72 km/h 5:30 min/km
4 119 Kaisa Nykänen 11:00 1:28:40,84 +21:46 12:42,5 5:24,0 0:37:35,5 1:49,1 31:09,5 18:45,9 18:49,5 31:09,5 1:41 / 100 m 31.92 km/h 6:13 min/km
SPRINTTI NAISET 50 – 59
1 114 Heini Pirttijärvi 11:00 1:32:53,88 — 15:18,9 5:49,3 0:40:26,8 2:01,2 29:17,3 20:03,2 20:23,6 29:17,3 2:02 / 100 m 29.66 km/h 5:51 min/km
– 16 Arja Sahlman-Jantunen Hypy 11:00 DNF / 100 m km/h min/km
SPRINTTI YLEINEN MIEHET
1 24 Anssi Huttunen Trivateam 11:00 0:59:51,20 — 10:12,5 2:39,2 0:26:45,2 0:57,8 19:16,3 13:25,5 13:19,6 19:16,3 1:21 / 100 m 44.85 km/h 3:51 min/km
2 120 Mikko Mäkinen trivateam 11:00 1:05:13,13 +05:21 08:36,8 3:05,0 0:28:49,9 0:56,3 23:44,9 14:16,8 14:33,1 23:44,9 1:08 / 100 m 41.61 km/h 4:44 min/km
3 28 Ilkka Haavisto HelTri 11:00 1:06:20,39 +06:29 09:58,9 4:51,0 0:29:51,7 1:52,8 19:45,8 15:02,7 14:49,0 19:45,8 1:19 / 100 m 40.18 km/h 3:57 min/km
4 23 Mikko Siukkola Helsinki Triathlon 11:00 1:12:38,05 +12:46 12:25,2 4:42,1 0:30:32,9 2:06,3 22:51,4 15:16,5 15:16,4 22:51,4 1:39 / 100 m 39.28 km/h 4:34 min/km
5 25 Renne Kaseva 11:00 1:16:49,33 +16:58 08:44,7 5:08,8 0:34:02,4 1:57,9 26:55,3 16:54,7 17:07,6 26:55,3 1:09 / 100 m 35.25 km/h 5:23 min/km
SPRINTTI YLEINEN NAISET
1 29 Maisa Tuliniemi Karjala Triathlon 11:00 1:04:44,37 — 08:26,2 2:55,2 0:29:42,8 0:57,3 22:42,6 14:54,4 14:48,4 22:42,6 1:07 / 100 m 40.38 km/h 4:32 min/km
2 27 Tuulia Hynynen 11:00 1:32:47,44 +28:03 14:09,6 7:01,8 0:37:16,8 2:28,3 31:50,7 18:41,0 18:35,7 31:50,7 1:53 / 100 m 32.18 km/h 6:22 min/km
– 26 Marjut Hämäläinen 11:00 DNS / 100 m km/h min/km
SUPERSPRINTTI+
SUPERSPRINTTI+ MIEHET 50 – 59
1 63 Heimo Merilehto Nurmijärven Yleisurheilu 13:30 58:57,32 — 11:04,6 8:01,5 0:21:38,3 1:18,8 16:53,9 21:38,3 16:53,9 2:46 / 100 m 27.72 km/h 6:45 min/km
SUPERSPRINTTI+ NAISET 40 – 49
1 64 Imke Höfling KUTU Triathlon 13:30 44:01,52 — 07:09,9 3:58,9 0:17:01,9 2:05,2 13:45,4 17:01,9 13:45,4 1:47 / 100 m 35.22 km/h 5:30 min/km
2 65 kirsi Juntunen Helsinki Triathlon 13:30 49:53,49 +05:51 09:22,8 4:49,2 0:18:29,1 1:47,7 15:24,4 18:29,1 15:24,4 2:20 / 100 m 32.45 km/h 6:09 min/km
3 66 Katri Köninki Helsinki Triathlon ry 13:30 53:17,63 +09:16 11:35,9 4:39,0 0:20:57,0 2:05,7 13:59,8 20:57,0 13:59,8 2:53 / 100 m 28.63 km/h 5:35 min/km
SUPERSPRINTTI+ POJAT 16 – 17
1 79 Eetu Ovaska Triathlon Vantaa 13:30 30:54,11 — 05:36,4 2:29,8 0:13:04,4 0:45,3 08:57,9 13:04,4 8:57,9 1:24 / 100 m 45.89 km/h 3:35 min/km
2 76 Hermanni Taimisto Vaasan Uimaseura 13:30 32:01,23 +01:07 05:19,3 2:34,8 0:13:18,4 0:49,2 09:59,2 13:18,4 9:59,2 1:19 / 100 m 45.08 km/h 3:59 min/km
3 87 Reko Ojalainen Kouvolan uimarit 13:30 32:45,04 +01:50 06:14,8 2:10,8 0:13:54,5 0:48,2 09:36,4 13:54,5 9:36,4 1:33 / 100 m 43.13 km/h 3:50 min/km
4 83 Ohto Mäläskä OTC 13:30 35:17,30 +04:23 07:20,0 2:33,0 0:13:35,0 0:52,9 10:56,2 13:35,0 10:56,2 1:50 / 100 m 44.17 km/h 4:22 min/km
5 90 Vilho Mäntyvaara TeiskoTriathlon 13:30 35:48,59 +04:54 06:23,4 2:55,5 0:15:24,8 0:52,3 10:12,4 15:24,8 10:12,4 1:35 / 100 m 38.92 km/h 4:04 min/km
6 80 Micke Jyrkinen Triathlon Team 226/Kuljetus Jyrkinen Ky 13:30 36:03,03 +05:08 08:09,0 2:47,7 0:14:59,1 0:40,2 09:26,8 14:59,1 9:26,8 2:02 / 100 m 40.03 km/h 3:46 min/km
7 84 Valtteri Vilen Aqua Plus Triathlon 13:30 36:41,45 +05:47 06:29,0 2:48,8 0:15:06,7 1:00,6 11:16,1 15:06,7 11:16,1 1:37 / 100 m 39.70 km/h 4:30 min/km
– 86 Kalle Turunen OTC 13:30 DNS / 100 m km/h min/km
SUPERSPRINTTI+ POJAT 18 – 19
1 74 Timi Malinen Helsinki Triathlon 13:30 30:25,58 — 08:51,8 8:51,8 / 100 m km/h 3:32 min/km
2 70 Ludger Marekwia Helsinki Triathlon 13:30 30:56,69 +00:31 05:44,2 2:10,5 0:13:32,7 0:51,7 08:37,2 13:32,7 8:37,2 1:26 / 100 m 44.29 km/h 3:26 min/km
3 72 Elias Kuusisto Turun Urheiluliitto 13:30 32:37,11 +02:11 05:06,0 3:08,5 0:14:07,6 1:03,3 09:11,5 14:07,6 9:11,5 1:16 / 100 m 42.46 km/h 3:40 min/km
4 75 Matias Lehtiaho Turun Urheiluliitto 13:30 32:49,53 +02:23 06:24,5 2:45,9 0:13:24,9 0:57,6 09:16,3 13:24,9 9:16,3 1:36 / 100 m 44.72 km/h 3:42 min/km
5 123 Robin Jalkanen BSPU-triahlon 13:30 33:09,68 +02:44 05:36,7 2:21,0 0:13:11,6 0:41,9 11:18,1 13:11,6 11:18,1 1:24 / 100 m 45.47 km/h 4:31 min/km
6 68 Atte Somero NasTri 13:30 33:49,61 +03:24 05:10,3 2:48,2 0:14:20,9 0:56,8 10:33,1 14:20,9 10:33,1 1:17 / 100 m 41.81 km/h 4:13 min/km
7 71 Lassi Okka Triathlonteam 226 13:30 35:43,57 +05:17 06:52,5 3:26,7 0:14:28,9 0:54,2 10:01,0 14:28,9 10:01,0 1:43 / 100 m 41.42 km/h 4:00 min/km
SUPERSPRINTTI+ TÜTOT 16 – 17
1 81 Oona Karttunen KUTU Triathlon 13:30 36:03,87 — 06:27,5 2:42,7 0:15:22,8 0:53,3 10:37,4 15:22,8 10:37,4 1:36 / 100 m 39.01 km/h 4:14 min/km
2 78 Julia Kekkonen Triathlon Vantaa 13:30 37:04,20 +01:00 06:12,5 2:41,1 0:15:35,2 0:57,0 11:38,2 15:35,2 11:38,2 1:33 / 100 m 38.49 km/h 4:39 min/km
3 82 Aada Nikki Porin Tarmo 13:30 37:11,51 +01:07 06:46,7 2:55,7 0:14:59,7 1:02,2 11:27,0 14:59,7 11:27,0 1:41 / 100 m 40.01 km/h 4:34 min/km
4 89 Olivia Lammivaara Triathlon Vantaa 13:30 37:19,51 +01:15 07:00,0 2:54,2 0:14:50,2 0:58,1 11:36,8 14:50,2 11:36,8 1:45 / 100 m 40.43 km/h 4:38 min/km
5 85 Aino Huhtanen Stamina TC 13:30 37:29,69 +01:25 06:40,9 2:49,8 0:15:12,3 1:01,3 11:45,2 15:12,3 11:45,2 1:40 / 100 m 39.46 km/h 4:42 min/km
6 117 Tuuli Janhunen 13:30 37:49,93 +01:46 06:55,4 3:41,1 0:15:23,4 1:02,2 10:47,6 15:23,4 10:47,6 1:43 / 100 m 38.98 km/h 4:19 min/km
7 88 Venla Rantala Vehkalahden Veikot/Karhulan Katajaiset 13:30 38:56,29 +02:52 07:21,0 2:58,9 0:15:38,9 1:07,3 11:50,0 15:38,9 11:50,0 1:50 / 100 m 38.34 km/h 4:44 min/km
8 77 Erika Pulkkinen TriVAteam 13:30 39:06,33 +03:02 07:11,2 2:48,6 0:14:45,4 0:59,1 13:21,8 14:45,4 13:21,8 1:47 / 100 m 40.65 km/h 5:20 min/km
SUPERSPRINTTI+ TÜTOT 18 – 19
1 118 Astrid Snäll Turun Urheiluliitto 13:30 32:39,57 — 06:26,5 2:19,3 0:13:48,3 0:48,0 09:17,2 13:48,3 9:17,2 1:36 / 100 m 43.45 km/h 3:42 min/km
2 73 Noora Talvala NasTri 13:30 48:40,63 +16:01 09:55,3 3:24,1 0:17:25,6 1:29,9 16:25,5 17:25,6 16:25,5 2:28 / 100 m 34.42 km/h 6:34 min/km
– 67 Reetta Hirvonen Karjalan Uimarit 13:30 DNS / 100 m km/h min/km
– 69 Emma Metzner One Way Pro Team 13:30 DNS / 100 m km/h min/km
SUPERSPRINTTI
SUPERSPRINTTI POJAT 12 – 13
1 52 Esa Ovaska 13:00 26:50,97 — 785:57,3 0:13:06,5 0:53,4 06:53,6 3:18,8 3:21,2 3:13,5 3:12,8 6:53,6 / 100 27.46 km/h 4:35 min/k
2 49 Kaila Hiski NasTri 13:00 27:23,88 +00:32 786:34,8 0:13:31,6 0:49,8 06:27,5 3:15,1 3:24,2 3:25,6 3:26,5 6:27,5 / 100 26.61 km/h 4:18 min/k
3 55 Kasper Kytö Nokian Pyry 13:00 29:00,74 +02:09 786:50,8 0:14:00,6 0:58,9 07:10,2 3:24,8 3:28,0 3:23,3 3:44,3 7:10,2 / 100 25.69 km/h 4:46 min/k
4 54 Akseli Pitkänen TeiskoTriathlon 13:00 29:27,52 +02:36 788:25,1 0:13:39,0 0:51,6 06:31,6 3:23,7 3:16,8 3:15,2 3:43,3 6:31,6 / 100 26.37 km/h 4:21 min/k
5 53 Rony Kulju Simmis Wanda 13:00 31:28,66 +04:37 786:41,1 0:14:59,2 1:00,3 08:47,9 3:39,4 3:47,4 3:47,5 3:44,6 8:47,9 / 100 24.02 km/h 5:51 min/k
– 57 Elina Turunen OTC 13:00 DNS / 100 km/h min/k
SUPERSPRINTTI POJAT 14 – 15
1 34 Elo Olli Stamina Tc 12:45 24:01,71 — 768:08,0 0:11:18,5 2:51,4 06:43,6 2:42,9 2:49,7 2:51,5 2:54,3 6:43,6 / 100 31.83 km/h 4:29 min/k
2 40 Johan Fredriksson Triathlon Vantaa 12:45 24:21,96 +00:20 767:37,7 0:11:40,5 2:54,0 07:09,6 2:52,5 2:54,8 3:00,1 2:52,9 7:09,6 / 100 30.83 km/h 4:46 min/k
3 39 Eetu Palvanen Nas Tri 12:45 25:02,15 +01:00 767:38,2 0:11:57,4 3:10,1 07:16,3 2:58,0 3:00,0 2:56,8 3:02,5 7:16,3 / 100 30.10 km/h 4:50 min/k
4 36 Ville-Valtteri salonen AQUAPLUS TRIATHLON 12:45 25:50,96 +01:49 767:17,0 0:12:00,1 2:56,2 08:37,6 3:03,5 3:03,7 2:59,9 2:52,9 8:37,6 / 100 29.99 km/h 5:45 min/k
5 37 Teppo Malinen Helsinki Triathlon 12:45 25:52,93 +01:51 770:57,9 0:12:51,3 0:53,7 06:09,8 3:42,2 3:06,0 3:02,8 3:00,2 6:09,8 / 100 28.00 km/h 4:06 min/k
6 46 Pyry Paloviita TT226 12:45 26:07,46 +02:05 771:27,6 0:12:20,5 0:52,4 06:26,7 3:06,4 3:08,0 3:05,2 3:00,7 6:26,7 / 100 29.16 km/h 4:17 min/k
7 35 Onni Järvinen Triathlon Vantaa 12:45 26:46,52 +02:44 770:48,0 0:13:15,5 1:05,6 06:37,2 3:17,3 767:44,6 3:20,9 6:37,2 / 100 27.15 km/h 4:24 min/k
8 122 Samu Suutarinen Triathlon Vantaa 12:45 27:44,24 +03:42 772:28,5 0:12:53,4 1:24,6 05:57,5 3:17,2 3:13,6 3:11,1 3:11,3 5:57,5 / 100 27.92 km/h 3:58 min/k
9 42 Luukas Siitonen Stamina TC 12:45 31:00,66 +06:58 772:12,7 0:12:54,1 0:55,4 09:58,2 3:20,8 3:16,2 3:12,0 3:05,0 9:58,2 / 100 27.90 km/h 6:38 min/k
– 45 Petri Penttinen VIhti Triathlon 12:45 DNS / 100 km/h min/k
SUPERSPRINTTI POJAT ALLE 11
1 59 Kasper Borremans Hyvinkää Triathlon 13:00 24:04,09 — 784:00,5 0:13:30,7 0:43,1 05:49,6 3:17,1 3:20,0 3:25,8 3:27,6 5:49,6 / 100 26.64 km/h 3:53 min/k
2 58 Johannes Alarotu TeiskoTriathlon 13:00 24:11,27 +00:07 784:02,3 0:12:56,9 0:50,2 06:21,6 3:16,4 3:12,4 3:14,8 3:13,1 6:21,6 / 100 27.80 km/h 4:14 min/k
3 61 Eetu Autio Triathlon Vantaa 13:00 25:36,62 +01:32 784:05,4 0:14:16,7 0:57,2 06:17,2 3:26,4 3:34,7 3:35,4 3:40,0 6:17,2 / 100 25.21 km/h 4:11 min/k
4 62 Antti Turunen OTC 13:00 28:37,16 +04:33 0:00,0 13:20:12,5 0:57,0 07:27,5 784:54,8 7:09,6 4:06,7 4:01,1 7:27,5 / 100 0.44 km/h 4:58 min/k
– 60 Roope Pulliainen 13:00 DNS / 100 km/h min/k
SUPERSPRINTTI TÜTOT 12 – 13
1 48 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa 13:00 28:41,97 — 786:45,5 0:13:38,4 1:03,5 07:14,3 3:23,4 3:25,5 3:24,1 3:25,1 7:14,3 / 100 26.39 km/h 4:49 min/k
2 51 Kerttu Nupponen Triathlon Vantaa 13:00 29:32,57 +00:50 786:49,1 0:13:58,2 1:17,6 07:27,5 3:25,0 3:27,9 3:32,5 3:32,8 7:27,5 / 100 25.76 km/h 4:58 min/k
3 50 Liinu Kanerva Porin Tarmo 13:00 30:36,27 +01:54 787:34,4 0:13:48,0 0:52,9 08:20,8 3:27,1 3:29,1 3:23,9 3:27,8 8:20,8 / 100 26.08 km/h 5:33 min/k
4 56 Saana Paananen Triathlonteam226 13:00 33:43,83 +05:01 789:34,1 0:14:41,9 0:53,7 08:33,9 3:39,3 3:34,6 3:43,1 3:44,8 8:33,9 / 100 24.49 km/h 5:42 min/k
5 47 Hall Wilma HarjUS 13:00 43:25,64 +14:43 790:03,7 0:18:22,3 1:32,6 13:27,0 4:30,1 4:28,2 4:45,8 4:38,0 13:27,0 / 100 19.59 km/h 8:58 min/k
SUPERSPRINTTI TÜTOT 14 – 15
1 41 Pinja Kourula Janakkalan Jana 12:45 27:17,22 — 772:28,8 0:12:49,6 0:59,4 05:59,3 3:06,0 3:11,7 3:12,4 3:19,3 5:59,3 / 100 28.06 km/h 3:59 min/k
2 44 Saana Karttunen KUTU Triathlon 12:45 27:35,57 +00:18 772:24,2 0:12:29,2 0:50,4 06:51,6 3:10,4 3:04,2 3:05,7 3:08,8 6:51,6 / 100 28.82 km/h 4:34 min/k
3 43 Liisa Penttinen VihtiTriathlon 12:45 27:52,14 +00:34 771:30,1 0:13:41,6 0:52,2 06:48,0 3:27,7 3:24,7 3:24,5 3:24,6 6:48,0 / 100 26.28 km/h 4:32 min/k
4 38 Ella Vehkasaari Triathlon Team 226 12:45 29:33,92 +02:16 772:15,5 0:14:07,5 1:11,1 06:59,7 3:36,8 3:31,1 3:31,5 3:28,0 6:59,7 / 100 25.48 km/h 4:39 min/k
5 33 Anni Niemi 12:45 32:23,64 +05:06 772:23,8 0:14:19,5 1:06,6 09:33,6 3:34,0 3:37,4 3:36,0 3:32,0 9:33,6 / 100 25.12 km/h 6:22 min/k
SUPERSPRINTTI TÜTOT ALLE 11
1 121 Vilma Koivula TriVAteam 13:00 36:19,78 — 785:55,3 0:16:19,8 1:14,6 12:49,8 4:10,5 4:01,6 4:02,4 4:05,2 12:49,8 / 100 22.04 km/h 8:33 min/k

2016

Sääksi Pop Up Triathlon

Puolikas: 1900m, 80 km, 21 km

Numero Nimi Uinti V1 Pyöräily V2 Maali
584 Jouni Haara 32:54:00 02:03 03:16:02 02:15 05:25:34
582 Timo Kontio 33:58:00 02:54 03:28:20 03:27 05:40:00
583 Jani Saarinen 35:51:00 01:11 03:08:27 00:14 04:46:20
580 Marko Harapainen 35:34:00 05:45 03:09:34 02:40 05:12:40
585 Sirpa Suomalainen 43:17:00 05:00 04:46:05 02:03:00 07:12:36

 

Perus: 1500m, 40 km , 10 km

Numero Nimi Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
638 Robert Liljeqwist 28:51:00 01:22 01:36:50 01:03 02:21:28
613 Lauri Aaltonen 23:31:00 00:45 01:39:00 00:37 02:21:38
639 Kai Wagner 24:50:00 00:53 01:44:50 00:42 02:25:22
644 Timo Ruohoalho 27:19:00 01:22 01:43:20 00:50 02:28:19
643 Magnus Hellström 31:38:00 01:57 01:51:30 00:55 02:29:00
614 Jere Vihavainen 27:49:00 02:06 01:45:51 01:12 02:30:02
631 Paavo Niemelä 27:23:00 01:44 01:44:36 00:40 02:30:46
637 Tiina Puranen 27:59:00 01:27 01:46:30 01:18 02:31:41
652 Antti Skarp 30:15:00 02:03 01:47:50 01:09 02:34:41
628 Vihti triathlon 31:54:00 00:21 01:56:00 01:52 02:42:42
619 Vesa Jauhiainen 27:38:00 03:54 01:54:11 01:35 02:48:46
641 Mervi Savo 33:14:00 05:41 01:57:20 01:25 02:54:25
626 Riikka Ranakari 36:26:00 02:13 02:05:40 01:11 02:54:50
615 Hanna Jokinen 27:14:00 01:20 01:59:40 00:38 02:56:38
601 Jonne Jauhuainen 27:54:00 01:12 01:54:38 01:30 02:57:48
602 Kristian Myllymäki 38:05:00 03:49 02:03:00 01:38 02:57:58
600 Kai Liedes 36:01:00 02:19 02:02:00 01:22 03:01:07
630 Jari Aaltonen 29:58:00 01:49 01:54:19 01:36 03:02:16
640 Riikka Rask 35:35:00 02:42 02:08:10 01:42 03:03:58
634 Annina Oksanen 34:14:00 02:28 02:11:43 01:46 03:15:45
634 Annina Oksanen 34:14:00 02:28 02:11:43 01:46 03:15:45
642 Kari Hyytiäinen 36:39:00 04:26 02:11:05 01:31 03:16:12
661 Anu Kankkunen 42:57:00 02:27 02:24:50 01:19 03:21:07
612 Laura Jääskeläinen 40:32:00 02:33 02:18:20 02:09 3:26:20
620 Juha Känkänen 43:18:00 03:35 02:21:11 01:55 03:26:23
616 Tuulia Hynynen 41:03:00 04:02 02:22:42 02:17 03:29:24
636 Reetta Tuomala 33:37:00 01:51 02:11:46 01:32 03:41:01

 

Kokeilu: 300m uinti, 10 km pyöräily, 3 km juoksu

Numero Nimi Uinti Pyöräily Maali
717 Henrik Söderholm 07:04 25:35:00 45:02:00
716 Aki Mäkinen 07:21 31:25:00 47:58:00
704 Veera Lehto 09:30 35:40:00 49:31:00
711 Antti Oikurinen 07:24 29:20:00 50:30:00
719 Antti Savolainen 09:26 35:36:00 51:36:00
723 Salla Koiranen 11:10 36:34:00 52:40:00
798 Markus Hämäläinen 11:43 38:34:00 56:06:00
714 Simo saarinen 12:19 38:35:00 58:01:00
766 Riikka Helasranta 10:35 38:37:00 58:02:00
718 Mirja Selenius 12:38 43:41:00 01:01:57
770 Elina Rämä 08:43 37:08:00 01:03:54
736 Janina Mellanen 12:21 44:10:00 01:06:15
790 Jouni Määttä 12:36 46:10:00 01:07:16
769 Sirpa Salmi 12:18 48:47:00 01:08:10
742 Päivi Ahdeoja 16:11 01:00:43 01:30:43