Hyvinkää Eliminator

Hyvinkää, Pe 19.7.2019

Tulokset

Sij.NimiSeuraAika
M-Elite Lopulliset sijoitukset
1Sakari LehtinenHyPy
2Niko HeikkiläOPP
3Andrè HagaGIF
4Henri OjalaTVC
5Mikko Mäki-IsoOPP
6Mikko KoivulaKorsKa
M-Elite  Aika-ajo
1Andrè HagaGIF0:00:42
2Sakari LehtinenHyPy0:00:43
3Niko HeikkiläOPP0:00:43
4Henri OjalaTVC0:00:43
5Mikko Mäki-IsoOPP0:00:46
6Joakim NordströmAkilles0:00:47
7Mikko KoivulaKorsKa0:00:48
8Rasmus LaitalaAkilles0:00:49
Antti  KuittoHypy / Team EVOCDNS
Olli MiettinenVelo Saimaa/ROSEDNS
M-Elite Alkuerät
1Andrè HagaGIF0:02:05
2Henri OjalaTVC0:02:05
3Mikko Mäki-IsoOPP0:02:07
4Rasmus LaitalaAkilles0:02:08
1Sakari LehtinenHyPy0:02:13
2Niko HeikkiläOPP0:02:14
3Mikko KoivulaKorsKa0:02:16
4Joakim NordströmAkillesDNS
M-Elite B-Finaali
1Mikko Mäki-IsoOPP0:02:12
2Mikko KoivulaKorsKa0:02:18
3Rasmus LaitalaAkillesDNS
M-Elite A-Finaali
1Sakari LehtinenHyPy0:02:01
2Niko HeikkiläOPP0:02:02
3Andrè HagaGIF0:02:02
4Henri OjalaTVC0:02:03
N-Elite Lopulliset sijoitukset
1Kajsa SalmelaKorsKa
2Noora KanervaKorsKa
3Antonia Haga GIF
4Vilma SalmelaKorsKa
5Elli HedmanOPP
6Jasmin KansikasProMTB
N-Elite Aika-ajo
1Kajsa SalmelaKorsKa0:00:46
2Jasmin KansikasProMTB0:00:48
3Noora KanervaKorsKa0:00:49
4Antonia Haga GIF0:00:51
5Elli HedmanOPP0:00:51
6Vilma SalmelaKorsKa0:00:54
N-Elite Alkuerät
1Kajsa SalmelaKorsKa0:02:24
2Antonia Haga GIF0:02:28
3Elli HedmanOPP0:02:33
1Noora KanervaKorsKa0:02:30
2Vilma SalmelaKorsKa0:02:37
3Jasmin KansikasProMTB0:02:51
N-Elite B-finaali   
1Elli HedmanOPP0:02:31
2Jasmin KansikasProMTB0:02:36
N-Elite A-finaali   
1Kajsa SalmelaKorsKa0:02:17
2Noora KanervaKorsKa0:02:19
3Antonia Haga GIF0:02:28
4Vilma SalmelaKorsKa0:02:36
   
Juniorit Lopulliset sijoitukset   
1Elias HämäläinenAkilles
2Otto RiikonenHypy
3Oskari HeinikainenAkilles
4Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex
5Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team
6Eetu VähäsaloHyPy
7Anselmi Eskelinen JYPS
8Eetu Skogster KorsKa
9Valtteri TerheläKorsKa / Team Trimtex
10Veli LampilaProMTB
11Viljami JalonenKorsKa / Team Trimtex
12Ruokostenpohja Emil CC Ilves
13Arttu Skogster KorsKa
14Elias Eskelinen JYPS
15Ruokostenpohja EliasJyps
16Veikko HuhtalaHyPy
17Kuzma KornijenkoCCH
18Visa LampilaProMTB
19Siiri HämäläinenHyPy
20Ella KoivulaKorsKa / Team Trimtex
21Haahla LuukasHyPy
Juniorit Aika-ajo   
1Elias HämäläinenAkilles0:00:42
2Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team0:00:42
3Otto RiikonenHypy0:00:43
4Eetu VähäsaloHyPy0:00:43
5Oskari HeinikainenAkilles0:00:45
6Anselmi Eskelinen JYPS0:00:47
7Eetu Skogster KorsKa0:00:48
8Ruokostenpohja EliasJyps0:00:48
9Viljami JalonenKorsKa / Team Trimtex0:00:49
10Veli LampilaProMTB0:00:50
11Valtteri TerheläKorsKa / Team Trimtex0:00:51
12Arttu Skogster KorsKa0:00:52
13Elias Eskelinen JYPS0:00:53
14Ruokostenpohja Emil CC Ilves0:00:57
15Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex0:01:00
16Veikko HuhtalaHyPy0:01:00
17Kuzma KornijenkoCCH0:01:02
18Visa LampilaProMTB0:01:03
19Siiri HämäläinenHyPy0:01:03
20Ella KoivulaKorsKa / Team Trimtex0:01:11
21Haahla LuukasHyPy0:01:48
22Ella ManninenHyPyDNS
 
Juniorit Alkuerät
1Elias HämäläinenAkilles
2Valtteri TerheläKorsKa / Team Trimtex
3Haahla LuukasHyPy
1Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team
2Arttu Skogster KorsKa
3Ella KoivulaKorsKa / Team Trimtex
1Otto RiikonenHypy
2Veli LampilaProMTB
3Siiri HämäläinenHyPy
1Eetu VähäsaloHyPy
2Elias Eskelinen JYPS
3Visa LampilaProMTB
1Oskari HeinikainenAkilles
2Viljami JalonenKorsKa / Team Trimtex
3Kuzma KornijenkoCCH
1Anselmi Eskelinen JYPS
2Ruokostenpohja Emil CC Ilves
3Veikko HuhtalaHyPy
1Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex
2Eetu Skogster KorsKa
3Ruokostenpohja EliasJyps
Juniorit 1/4 erät
1Elias HämäläinenAkilles
2Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team
3Valtteri TerheläKorsKa / Team Trimtex
4Arttu Skogster KorsKa
1Otto RiikonenHypy
2Eetu VähäsaloHyPy
3Veli LampilaProMTB
4Elias Eskelinen JYPS
1Oskari HeinikainenAkilles
2Anselmi Eskelinen JYPS
3Viljami JalonenKorsKa / Team Trimtex
1Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex
2Eetu Skogster KorsKa
3Ruokostenpohja Emil CC Ilves
Juniorit 1/2 erät
1Otto RiikonenHypy
2Elias HämäläinenAkilles
3Eetu VähäsaloHyPy
4Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team
1Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex
2Oskari HeinikainenAkilles
3Anselmi Eskelinen JYPS
4Eetu Skogster KorsKa
Juniorit B-finaali
1Veeti JalonenKorsKa / Trek Lundberg Racing Team
2Eetu VähäsaloHyPy
3Anselmi Eskelinen JYPS
4Eetu Skogster KorsKa
Juniorit A-finaali
1Elias HämäläinenAkilles
2Otto RiikonenHypy
3Oskari HeinikainenAkilles
4Sebastian TarkiainenKorsKa/ Team Trimtex
Harraste lopulliset tulokset
1 Kittinan Promdeema Akilles
2 Halonen  Ville KorsKa
Harraste  Aika-ajo
1Halonen  VilleKorsKa0:00:46
2Kittinan PromdeemaAkilles0:00:47
3Mika TerheläKorsKa0:00:49