HYVINKÄÄ XCO

Hyvinkää, 21.07.2019

Tulokset

  Nimi Seura Aika Kierrokset
  N Elite 23,9km    
1 Sini Alusniemi Jyväskylän pyöräilyseura 1:19:45  
2 Noora Kanerva KorsKa 1:27:22  
3 Henna-Mari Havana OTC 1:30:35  
4 Kirsi Helen 2cTeam 1:35:51  
5 Mari Susanne Kupiainen Mtbcf 1:21:55 -1
6 Antonia Haga GIF 1:23:23 -1
7 Tuula Kurkipää Lapy 1:26:58 -1
8 Anu Niemistö Rideep / Augment Sports 1:31:35 -1
9 Jasmin Kansikas ProMTB 1:33:58 -1
         
  NU23 20km    
1 Kajsa Salmela KorsKa 1:17:30  
         
  M Elite 27,8km    
1 Sakari Lehtinen HyPy 1:31:53  
2 Samuel Pökälä TWD-Länken 1:32:27  
3 Sasu Halme Motion Finland 1:33:35  
4 André Haga GIF 1:36:07  
5 Matti Tahkola RCC / Augment Sports  1:36:28  
6 Ville Tuppurainen JYPS 1:38:02  
7 Samuli Visuri CCH 1:39:40  
8 Heikki Niskakangas IK-32 / Team Larunpyörä Cervélo 1:43:47  
9 Joona Kleemola HyPy 1:32:00 -2
  Antti Kuitto HyPy / Team EVOC DNF  
  Henri Ojala TVC DNS  
         
  MU23 23,9km    
1 Jesper Lindahl Akilles 1:18:21  
2 Tuomo Hirvonen Joensuun pyöräilyseura 1:20:04  
3 Rasmus Laitala Porvoon Akills 1:21:19  
4 Simo Terävä IBD-Cycling 1:23:13  
5 Mikko Mäki-Iso OPP 1:23:28  
  Roope Vainio Akilles DNF  
  Joakim Nordström Akilles DNF  
         
  M18 20km    
1 Niko Heikkilä OPP 1:00:44  
2 Samuli Öhman  Akilles 1:02:09  
3 Veeti Vainio Akilles 1:02:17  
4 Topias Arola HHCMB 1:05:13  
5 Oskari Lepistö TVC 1:09:04  
6 Emil Mattila PPP-97 1:01:11 -1
  Wertti Autio HyPy DNF  
  Filip Koivuniemi Larsmo IF DNF  
         
  M10 3,9km    
1 Emil Lindgren Larsmo IF 0:15:59  
2 Ruokostenpohja Emil  CC Ilves 0:16:00  
3 Jaani Kareisto Oulun Triathlon & Cycling 0:16:20  
4 Toivo Koivu ProMTB 0:16:24  
5 Eino Mutanen TCC 0:16:27  
6 Alfons Lindgren Larsmo IF 0:16:49  
7 Visa Lampila ProMTB 0:17:42  
8 Sampo Jäväjä OTC 0:18:35  
9 Juho Peltonen ProMTB 0:18:48  
10 Sulo Lahtinen UP 0:19:00  
11 Alex Skutnabb Cch 0:19:22  
12 Oliver Laitia HyPy 0:22:17  
13 Lauri Tapio OPP 0:23:04  
14 Lukas Haahla HyPy 0:25:25  
  Väinö Koivu ProMTB DNS  
         
  N10 3,9km    
1 Lumia Laakkonen Joensuun Pyöräilijät 0:19:01  
2 Sanni Suomu GIF 0:21:03  
3 Frida Reinikainen TCC / Hatunen Racing Team 0:30:27  
         
  M12 7,3km    
1 Ruokostenpohja Elias JYPS 0:25:54  
2 Veli Lampila ProMTB 0:27:04  
3 Niko Terho TVC 0:28:03  
4 Elias Eskelinen JYPS 0:28:51  
5 Niko Juntunen HyPy 0:28:52  
6 Arttu  Skogster  KorsKa 0:29:54  
7 Viljami Vainio TVC 0:30:24  
8 Jaakko Peltonen ProMTB 0:30:27  
9 Joona Oilinki KorsKa / Team Trimtex 0:30:54  
10 Joel Tapio OPP 0:30:56  
11 Saku Reijonen Joensuun Pyöräilijät 0:32:08  
12 Veikka Niku OTC 0:32:40  
13 Kuzma Kornijenko CCH 0:33:13  
14 Oiva Kaapu VLK MTB 0:33:15  
15 Johannes  Leisti  HyPy 0:34:56  
16 Matias Suhonen HyPy 0:35:08  
17 Santtu Peltonen HyPy 0:37:37  
  Emil Krogell Turun Urheiluliitto DNS  
         
  N12 7,3km    
1 Elisabet Kapanen UNIVERSA Cycling Team 0:28:40  
2 Anni Teronen ProMTB 0:29:34  
3 Sanni Tuukkanen GIF 0:32:16  
4 Aada Virta OPP 0:33:32  
5 Viivi Vainio  TVC 0:35:25  
6 Salla Mustikkamaa ProMTB 0:39:37  
  Sofia  Alhonen  IK-32 DNF  
  Karoliina Kylmäniemi ProMTB DNS  
         
  M16 16,1km    
1 Matias Ahtosalo KorsKa 0:52:30  
2 Akseli Maja JYPS 0:52:36  
3 Oskari Heinikainen Akilles 0:52:42  
4 Otto Riikonen HyPy 0:52:51  
5 Joonas Purtola Lohja Trails/Rocky Mountain 0:52:52  
6 Severi Savukoski OTC 0:54:06  
7 Veeti Jalonen KorsKa / Trek Lundberg Racing Team 0:56:43  
8 Sebastian Tarkiainen KorsKa/ Team Trimtex 0:56:56  
9 Eetu Vähäsalo HyPy 0:59:21  
10 Anton Skutnabb Cch 1:01:24  
11 Leo Parviainen UP 1:07:45  
12 Onni Kaapu HyPy 1:09:14  
13 Aaro Nuoramo IU 1:09:29  
14 Ijäs Emil KorsKa 1:10:17  
  Vilppu Räsänen HHCMB DNF  
  Aksel Rantanen VlkMTB DNF  
         
  N18 16,1km    
1 Elli Hedman OPP 0:59:36  
2 Kaarina Nurminen TVC 1:05:13  
  Vilma Salmela KorsKa DNF  
  Aino Hämäläinen KorsKa DNF  
         
  M14 12,2km    
1 Anselmi Eskelinen JYPS 0:40:24  
2 Tatu Ahvenainen Akilles 0:44:58  
3 Valtteri Terhelä KorsKa / Team Trimtex 0:46:23  
4 Petja Teppo RIDEEP 0:46:59  
5 Jeehu Kareisto OTC 0:47:18  
6 Eetu Skogster  KorsKa 0:47:30  
7 Johannes Alarotu GIF 0:47:37  
8 Vilho Hansson HyPy 0:48:35  
9 William Sundkvist Larsmo IF 0:50:43  
10 Viljami Jalonen KorsKa / Team Trimtex 0:50:55  
11 Tuukka Posio OPP 0:51:14  
12 Leevi Peltonen HyPy 0:53:06  
13 Nuutti Toivonen KorsKa 0:57:04  
14 Kalle Kylmäniemi ProMTB 1:00:23  
  Aaro Nieminen KorsKa Team Trimtex DNF  
  Veikko Huhtala HyPy DNF  
  Elias Hämäläinen  Akilles DNF  
         
  N16 12,2km    
1 Anniina Ahtosalo KorsKa 0:45:57  
2 Eevi Hautajoki JYPS/Ride Cycle Store-Trek 0:54:07  
3 Ilona Lampila  ProMTB 0:54:44  
  Lotta Voutilainen JYPS DNF  
  Seliina Manninen OPP DNF  
  Lotta Pynnönen Velo Saimaa DNF  
         
  N14 8,3km    
1 Ella Manninen HyPy 0:33:19  
2 Elisabet Kapanen UNIVERSA Cycling Team 0:33:20  
3 Ella Koivula KorsKa / Team Trimtex 0:33:36  
4 Finley Aspholm Akilles 0:35:13  
5 Anni Tapio OPP 0:36:33  
6 Viivi Raudasoja OPP 0:39:53  
  Hilma Tuovinen KorsKa DNF  
         
  M30 23,9km    
1 Antti-Ville  Koivisto KuoPys 1:13:26  
2 Iiro Sairanen IU 1:15:40  
3 Dani Härginen 2C 1:16:38  
4 Timo Lehtinen TVC 1:16:46  
5 Tarmo Lehtinen ProMtb 1:17:07  
6 Mika Tuominen HHCMB 1:19:34  
7 Ismo Saarinen VlkMTB 1:22:44  
8 Niko Välimäki TVC 1:26:18  
   Niko Heritty VlkMTB DNF  
  Janne Korhonen IK-32 DNF  
  Tuomas Rantaiso OTC DNF  
  Olli Hyytiäinen Dark Red Racing DNF  
  Markku Taskinen HyPy DNF  
  Martti Kaijansaari OTC DNS  
  Juha Tuomisto JurVo DNF  
         
  M40 20km    
1 Mikko Kupiainen Team EVOC / HyPy 1:01:43  
2 Jarkko Mikkola ProMTB 1:02:05  
3 Juha Havana OTC 1:02:05  
4 Antti Tuukkanen GIF  1:03:47  
5 Jani Pirttinen Rideep / Augment Sports 1:04:57  
6 Sami Tyynelä LaPy / Specialized 1:05:23  
7 Panu Vainio Cycle Club Helsinki 1:05:58  
8 Aki Korpela VlkMTB 1:06:09  
9 Mattias Stenmark Larsmo IF 1:07:08  
10 Arto Hakala PKK 1:10:19  
11 Jani Helen 2cTeam 1:10:56  
12 Luis Fraile KorsKa 1:11:12  
13 Mikko Koivula KorsKa 1:13:07  
14 Tommi Ylönen IK-32 1:14:07  
15 Ville Halonen KorsKa 1:14:41  
16 Teemu Rantsi HyPy 1:18:21  
17 Jonas Aarnio IF-Åland 1:03:59 -1
18 Jussi Teppo RIDEEP 1:04:12 -1
19 Ossi Aalto RSP 1:04:45 -1
  Ville Miettinen KorsKa DNF  
  Erkko Salonen CCH DNF  
  Jaakko Mursu KuoPys DNS  
         
  M50 20km    
1 Roger Aspholm Akilles 1:03:59  
2 Kyösti Soini Krossikommuuni / Team Pyörä-Suvala 1:04:36  
3 Markus Parkkinen NCK (Nykarleby Cykelklubb) 1:06:45  
4 Arto Järvinen CCH 1:08:57  
5 Peter Johansson Larsmo IF 1:11:51  
6 Arto Kainulainen Iisalmen Visa 1:13:52  
7 Marko Uitto LaPy 1:14:03  
8 Mika Terhelä Korson Kaiki 1:09:48 -1
9 Arto Kainulainen Iisalmen Visa 1:13:52 -1
         
  M60 20km    
  Pekka Sammalisto Kangasalan Kisa DNF  
         
  Harraste 16,1km    
1 Rivo Reinsalu Inhouse Partners Oy 1:01:01  
2 Jussi Lahti HyPy 1:02:34  
3 Ilari Aalto RaKe 1:21:28  
4 Erno Suominen Team Slow 1:21:54  
5 Juha Reinikainen TCC / Hatunen Racing Team 1:44:01